gaz
mikroporady

Turniej WOŚP i Indywidualne Mistrzostwa Gminy

dodano: 2014-01-13 21:41:30

Dnia 12 stycznia 2014r w Stepnicy odbył się turniej tenisa stołowego w ramach  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, był to turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica Andrzeja Wyganowskiego. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach. Wzięło w nim udział 27 uczestników z Gminy Stepnica, Wierzbięcina, Szczecina, Stargardu Szczecińskiego i Goleniowa.

Wyniki:

UKS Zalew Stepnica zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Indywidualnych Mistrzostwach Gminy Stepnica w tenisie stołowym, które odbędą się 11 STYCZNIA 2014r (sobota), godz. 16’00, w Sali Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Stepnicy.

TURNIEJ OPEN – DLA MIESZKAŃCÓW GMINY STEPNICA,

BEZ OGRANICZEŃ WIEKOWYCH, BEZ PODZIAŁU NA KATEGORIE.

Startujący zawodnicy muszą posiadać własne rakietki i odpowiedni strój sportowy (buty na jasnej podeszwie, koszulkę i spodenki). Zapisy bezpośrednio przed zawodami.

Z A P R A S Z A M Y

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi tenisiści Zalewu Stepnica w finale Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, które odbyły się 7-8 grudnia 2013r w Radomiu. W stawce 10 najlepszych w Polsce klubów UKS, nasza drużyna zajęła bardzo wysokie V miejsce. Aby dojść do finałów, Bartek Blatkiewicz i Dawid Kosiński wygrali najpierw eliminacje wojewódzkie, następnie okazali się najlepsi w półfinale krajowym, gdzie rywalizowali z najlepszymi zespołami z województw: pomorskiego, kujawsko – pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Tenisiści stołowi Zalewu Stepnica odnieśli duży sukces. W rozegranych w Gniewie (woj.pomoskie) półfinałach Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w kategorii młodzików okazali się bezkonkurencyjni. Grając w składzie: Bartek Blatkiewicz i Dawid Kosiński, pokonali w swojej eliminacyjnej grupie 3:0 UKS Zefir Łagiewniki (wielkopolska), 3:0 LUKS Kusy Laskowice (kujaw.-pom.) i 3:1 LUKS Straszyn (pomorskie). W finale turnieju pokonali 3:1 UKS Stella Gniezno, zajęli  I miejsce i awansowali do finału Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 7-8 grudnia w Radomiu. W turnieju finałowym wystartuje osiem najlepszych drużyn UKS w Polsce.

Wszystkich miłośników tenisa stołowego serdecznie zapraszamy na Nocny Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się dnia 30 sierpnia 2013r (piątek), godz. 22’00 - Sala Gimnastyczna w Stepnicy.

Trzynaste miejsce Oskara Saładajczyka w Mistrzostwach Polski Młodzików.

Bardzo dobry start w Mistrzostwach Polski Młodzików zanotował zawodnik UKS Zalew Stepnica Oskar Saładajczyk. W odbywających się w Brzegu Dolnym zawodach, wśród 32 najlepszych w Polsce młodzików, Oskar zajął 13 miejsce. W pierwszej rundzie nasz zawodnik przegrał 1:3 z  najwyżej rozstawionym, późniejszym Mistrzem Polski - Mateuszem Baranowskim z Lewarta Lubartów, następnie pokonał 3:2 Jakuba Kwapisia z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka i 3:1 Kacpra Zająca z ZKS Drzonków. W meczu o wejście do dwunastki Oskar przegrał 0:3 z Arturem Michalczykiem z Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Znakomicie zaprezentował się młodzik Zalewu Stepnica Oskar Saładajczyk w półfinałach Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się 27 kwietnia w Luboniu. O dwa miejsca w finałach (24 zawodników ma limit krajowy) walczyło ośmiu najlepszych zawodników z czterech województw naszej strefy: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Oskar spisał się wyśmienicie. Po wspaniałej i bardzo widowiskowej grze zajął II miejsce i dość niespodziewanie uzyskał awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 3-5 maja w Brzegu Dolnym.