gaz
mikroporady

Oskar Saładajczyk jedzie na Mistrzostwa Polski

dodano: 2013-04-30 00:29:59

Znakomicie zaprezentował się młodzik Zalewu Stepnica Oskar Saładajczyk w półfinałach Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się 27 kwietnia w Luboniu. O dwa miejsca w finałach (24 zawodników ma limit krajowy) walczyło ośmiu najlepszych zawodników z czterech województw naszej strefy: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Oskar spisał się wyśmienicie. Po wspaniałej i bardzo widowiskowej grze zajął II miejsce i dość niespodziewanie uzyskał awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 3-5 maja w Brzegu Dolnym.

W zawodach startowały też dwie nasze drużyny. Młodzicy (Oskar Saładajczyk i Bartosz Blatkiewicz) walczyli bardzo dzielnie, ale zabrakło trochę sił i trochę umiejętności. Przegrali 2:3 z GKTS Gdańsk, 2:3 z Olimpią Grudziądz i wygrali 3:2 z Łobzonką Wyrzysk i ostatecznie zajęli III miejsce w grupie. Drużyna kadetów (Patryk Saładajczyk i Sebastian Rezmer) zajęła IV miejsce przegrywając wszystkie mecze 0:3 z MRKS Gdańsk, EMDEK Bydgoszcz i LKTS Luboń.

Tydzień wcześniej młodzi tenisiści Zalewu Stepnica brali udział w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa. 20 kwietnia w Sianowie startowali juniorzy i kadeci. W kategorii junior Karolina Kania zajęła III miejsce indywidualnie, III miejsce w grze podwójnej i IV miejsce w grze mieszanej. W kadetach Patryk Saładajczyk był II w grze podwójnej, VII indywidualnie i V-VIII w grze mieszanej. Sebastian Rezmer był V indywidualnie, V-VIII w grze podwójnej i tak samo w grze mieszanej. 21 kwietnia w Turowie startowali młodzicy i skrzaci. W młodzikach indywidualnie Oskar Saładajczyk był II, Bartek Blatkiewicz IV, Dawid Kosiński VII a Tomek Źrółka XVII miejsce. W grze podwójnej nasza para Saładajczyk-Blatkiewicz nie miała sobie równych i zdobyła złoty medal a Dawid Kosiński z zawodnikiem KTS Koszalin Michałem Lubarczykiem zajęli III miejsce. W skrzatach najmłodszy z naszych zawodników Igor Styczyński zajął VII miejsce.