gaz
mikroporady

Przy pingpongowym stole

dodano: 2013-04-18 23:41:54

W ostatnim czasie odbyło się kilka turniejów tenisowych, w których brali udział zawodnicy  UKS Zalew Stepnica.

6 kwietnia w Goleniowie odbył się I turniej IV cyklu Grand Prix Goleniowa. Turniej ten został zdominowany przez naszą młodzież. Cała pierwsza czwórka to zawodnicy z Gminy Stepnica. Zwyciężył Oskar Saładajczyk, przed Bartkiem Blatkiewiczem, Karoliną Kanią i Sebastianem Rezmerem. VII miejsce zajął Mateusz Ignaciuk a VIII był Krzysztof Babicz.

Dnia 24 marca w świetlicy wiejskiej w Gąsierzynie odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Gąsierzyna. W zawodach wystartowało 21 zawodników ze Stepnicy, Gąsierzyna, Goleniowa, Maszewa, Danowa, Miłowa i Łąki. Poziom zawodów był wysoki. Zmagania tenisistów obserwowała spora grupa kibiców, która głośno dopingowała zawodników z Gąsierzyna. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami, które ufundował jeden z uczestników – Roman Jagodziński, oraz medalami, ufundowanymi przez kolejnego uczestnika i organizatora turnieju – Krzysztofa Babicza.

Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Stepnicy obroniła tytuł Mistrzów Województwa Zachodniopomorskiego w drużynowym tenisie stołowym. Zawody odbyły się w środę 20 marca w Międzyzdrojach. Wzięło w nich udział 6 drużyn z całego województwa, które grały systemem pucharowym. Dzięki największej liczbie punktów rankingowych stepnicka drużyna w pierwszej rundzie miała wolny los i rozpoczęła rywalizację od półfinału, w którym bez problemu rozprawiła się z drużyną ze Stargardu Szczecińskiego, wygrywając mecz 3:0. W finale nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną z SP z Żółtnicy. Wygrali to spotkanie 3:1, broniąc tym samym tytuł Mistrzów Województwa sprzed roku.

Dnia 24 marca 2013r (niedziela), o godz. 14’00, w świetlicy wiejskiej w Gąsierzynie odbędzie się otwarty turniej tenisa stołowego o Puchar Gąsierzyna. Wpisowe do turnieju 5zł (na zakup sprzętu sportowego do świetlicy).

Wszyscy zawodnicy muszą posiadać własną rakietkę, strój sportowy i obuwie na jasnej podeszwie. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 608502252 lub na 15 minut przed turniejem.

Z A P R A S Z A M Y

W dniu 16 marca 2013r zaplanowany był dwumecz w ramach rozgrywek V ligi tenisa stołowego, pomiędzy UKS Zalew Stepnica i szczecińskimi zespołami Stal i Salos. Niestety z powodu choroby zawodników drużyna Salosu II Szczecin nie dojechała i odbył się tylko mecz ze Stalą II Szczecin. Mecz miał jednostronny przebieg i zakończył się zdecydowanym zwycięstwem naszej młodej drużyny w stosunku 10:0. W całym meczy gościom udało się wygrać tylko jednego seta. Punkty dla Zalewu zdobyli: Blatkiewicz Bartosz 2,5; Kosiński Dawid 2,5; Saładajczyk Patryk 2,5; Rezmer Sebastian 1,5 i Kania Karolina 1pkt.

UKS „ZALEW”Stepnica    &    STAL II Szczecin

godz. 14.00

UKS „ZALEW”Stepnica   &    SALOS II Szczecin

Miejsce: Sala gimnastyczna w Stepnicy

S  E  R  D  E  C  Z  N  I  E     Z  A  P  R  A  S  Z  A  M  Y

Dnia 17 lutego w Gryficach odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kadetów w tenisie stołowym. W zawodach wystąpiło ośmioro zawodników Zalewu Stepnica. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się nasi młodzicy (dwa lata młodsi od rywali). Najlepszy ze stepniczan, Oskar Saładajczyk zajął 4 miejsce, Bartek Blatkiewicz był 5, Patryk Saładajczyk – 8, Dawid Kosiński – 11, a Sebastian Rezmer został sklasyfikowany na 21 miejscu.