gaz
mikroporady

Kolejne zwycięstwo Bartka Blatkiewicza

dodano: 2014-03-25 20:21:11

Bardzo dobrą formę prezentuje w ostatnim czasie tenisista stołowy Zalewu Stepnica Bartek Blatkiewicz. Po zwycięstwie w III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików, Bartek ponownie zwyciężył, tym razem w starszej kategorii wiekowej – w kadetach. Nasz młody zawodnik w Sianowie sprawił niespodziankę wygrywając w finale 3:1 z faworytem zawodów Sebastianem Musiałem z ATS Stargard, trenującym na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.

Sebastian Musiał okazał się trudnym rywalem i wcześniej, w ćwierćfinale pokonał Dawida Kosińskiego a w półfinale Oskara Saładajczyka. Na początku kwietnia, Bartek Blatkiewicz będzie reprezentował nasze województwo w III Grand Prix Polski kadetów, które odbędzie się w Łomży. Pozostali nasi zawodnicy tym razem zajęli dalsze lokaty: Oskar Saładajczyk był 6, Dawid Kosiński – 11 a Kajetan Gil  zajął 21 miejsce.

Tego samego dnia, również w Sianowie odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny skrzatów. W tej najmłodszej kategorii wiekowej zadebiutowało trzech młodych adeptów tenisa z SP Racimierz. Spisali się znakomicie: Oskar Olek zajął 2 miejsce, przegrywając dopiero w finale 3:1 z najlepszym w tej kategorii wiekowej Michałem Wandachowiczem z Chrobrego Międzyzdroje. Na wysokim, 4 miejscu turniej ukończył Jakub Mistygacz a Grzegorz Kowalewski zajął 11 miesce w stawce 18 zawodników.

W III WTK juniorów najlepiej zaprezentowała się Karolina Kania, która w swojej kategorii zajęła 4 miejsce. W juniorach Bartek Blatkiewicz był 11, Sebastian Rezmer -13, Oskar Saładajczyk - 15, Patryk Saładajczyk - 25 a Kajetan Gil zajął 29 miejsce w stawce 38 zawodników.

W kwietniu podopieczni Karola Kani będą startowali w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa. Życzymy im jak najwyższych miejsc i wielu medali.