gaz
mikroporady

Stepniccy tenisiści najlepsi w województwie.

dodano: 2012-04-19 00:48:59

Dnia 14 kwietnia 2012r, w Czaplinku rozegrano Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym w kategorii żak (rocznik 2001 i młodsi). W zawodach wystąpiło trzech zawodników Zalewu Stepnica. W tej kategorii nasi zawodnicy należą do czołówki, co potwierdzili w czasie turnieju.

Zwycięzcą zawodów został Dawid Kosiński, który w finale po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu pokonał 3:1 swojego klubowego kolegę Bartka Blatkiewicza. Trzecie miejsce zajął jeden z faworytów zawodów Michał Lubarczyk z KTS Koszalin. Swoją dominację nasi chłopcy udowodnili w grze podwójnej, którą również zwyciężyli, wygrywając 3:0 w finale z parą Michał Lubarczyk (KTS Koszalin) – Dominik Kujda (Chrobry Międzyzdroje). Trzeci z naszych zawodników, najmłodszy  Marcel Jakutowicz zajął dziewiąte miejsce.

Na drugi dzień trzy nasze drużyny wystartowały w Sianowie, w Drużynowych Mistrzostwach Województwa. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Drużyna młodzików w składzie Oskar Saładajczyk i Bartek Blatkiewicz zajęła II miejsce, nieznacznie ulegając w finale 2:3 młodzikom z ATS Stargard. Drużyna juniorek, w składzie Karolina Kania i Anna Kiedos również zajęła II miejsce. Dziewczęta sprawiły niespodziankę, pokonując w meczu o drugie miejsce faworyzowaną drużynę UKS II Sucha Koszalińska.  Niespodziankę sprawili także kadeci. Grając w składzie Szymon Wiśniewski i Patryk Saładajczyk zajęli III miejsce wygrywając dość gładko z silnym zespołem KTS Koszalin. Drużyny młodzików i juniorek, zajmując II miejsca, awansowały do półfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się 1 maja w Międzyzdrojach.