gaz
mikroporady

Wokół Pingpongowych stołów

dodano: 2012-03-04 21:30:19

W lutym odbyło się kilka turniejów tenisowych, w których z powodzeniem startowali zawodnicy UKS Zalew Stepnica.

11 lutego, w Goleniowie odbył się I turniej Grand Prix Goleniowa 2012 w tenisie stołowym, w którym wystąpiło kilkunastu Stepniczan. Najlepiej zaprezentował się Mateusz Ignaciuk, który zwyciężył  w turnieju i został liderem cyklu.  Na wysokim IV miejscu uplasowała się Karolina Kania, V miejsce zajął Krzysztof Babicz.

12 lutego w Sianowie odbył się III WTK kadetów (rocznik 1997). Bardzo dobrze w zawodach zaprezentował się Oskar Saładajczyk (rocznik 2000), który zajął 7 miejsce. Na miejscach 9-12 zostali sklasyfikowani Szymon Wiśniewski i Paweł Rombel, 13 był Bartosz Blatkiewicz, miejsca 17-20 zajęli Dawid Kosiński i Patryk Saładajczyk a 25 był Bartosz Tatarczak.

Tego samego dnia, również w Sianowie, swój turniej mieli także najmłodsi adepci tenisa. W II WTK skrzatów wystartowało troje naszych zawodników, wypadli oni znakomicie. Bardzo wysokie III miejsce wśród chłopców zajął Marcel Jakutowicz. Wśród dziewczynek IV miejsce zajęła Gabrysia Rogalska a V miejsce zajęła jej siostra Wiktoria.

25 lutego w Wolinie odbył się turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolin. Zawody te zostały zdominowane przez naszych tenisistów. Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Kania, przed swoją siostrą Moniką. Wśród mężczyzn całe podium było nasze. Zwyciężył Ignaciuk Mateusz, przed Adamem Jakubowskim i Szymonem Wiśniewskim. W kategorii chłopców ze Szkoły Podstawowej, tylko nieszczęśliwe losowanie spowodowało, że nie zajęliśmy całego podium. Wszyscy nasi zawodnicy znaleźli się w jednej połówce turniejowej tabelki i nawzajem się eliminowali.  W zawodach zwyciężył Bartek Blatkiewicz, III miejsce zajął Oskar Saładajczyk a IV był Dawid Kosiński.

Wyniki uzyskiwane przez młodych zawodników potwierdzają, że Stepnica staje się bardzo silnym ośrodkiem tenisowym naszego województwa. Cieszy duże zainteresowanie tą dyscypliną, co przekłada się na ilość osób trenujących. Młodym sportowcom życzymy wytrwałości w trudnych treningach i jak najlepszych wyników w zawodach.